Školní život

26.10.2019

NOCOVÁNÍ S KNÍŽKOU


          Ve dnech 24.10.-25.10. se na naší škole konalo již po čtvrté Nocování z knížkou, letos na téma Život v pravěku. Děti si měly jako vstupenku donést knížku, text nebo obrázek, zaměřený na tuto tématiku. V 17.30 hod se již před školou tlačily všechny děti od prvního po pátý ročník, protože tentokrát kromě dvou nemocných chlapců spaly ve škole úplně všichni.  Nejprve si ve třídách děti ukázaly vše, co si k tématu přinesly a pak jsme se všichni sešli v jídelně, kde už byla pro děti nachystaná veliká hostina z  spousty dobrot, které dětem nachystali jejich rodiče a prarodiče. Po vydatné večeři bylo pro děti připravené překvapení. Přijel za nimi Trilopark až z Prahy. Nejdříve jsme si vyslechli povídání o pravěku, prohlédli jsme si mnoho zajímavých zkamenělin. Potom byly pro děti připraveny tři stanoviště – odkrývání kostry dinosaura, vytváření odlitků zkamenělin a vyrábění dinosauřího prostírání. Kolem půl desáté už všichni leželi ve svých spacácích a sdělovali si zážitky z večera. Druhý den pokračoval v tématu Život v pravěku a děti si vyráběly krásné lapbooky. 

Moc děkujeme všem rodičům za napečené a nasmažené dobroty!

1

 

Předchozí stránka: Ekokodex